Tidlegare val

Her kan du finne oversikt over listekandidatar til lokalval og stortingsval i Vestland

Fylkesting og kommunevalet 2019

Fylkestingslista

1 Marthe Hammer, BERGEN

2 Åsmund Berthelsen, SUNNFJORD

3 Symphorien Pombe, ØYGARDEN

4 Marianne Sæhle, BERGEN

5 Aud Kari Isane, SOGNDAL

6 Jeffrey Jacobus Maximilian Meijer, BREMANGER

7 Ingrid Haarstad Rekkavik, BERGEN

8 Rafael Cobo Garrido, ASKØY

9 Torunn Hole Olsnes, BERGEN

10 Steinar Øydvin, SOGNDAL

11 Anne Brit Sørenes, BØMLO

12 Thor Olav Iversen, BERGEN

13 Signe Ekeland, STORD

14 Gaute Losnegård, ASKVOLL

15 Birgitte Holmefjord Olsen Skibenes, BJØRNAFJORDEN

16 Torbjørn Taranger, ALVER

17 Hege Lothe, GLOPPEN

18 Are Benjamin Sloot Bjøru, BERGEN

19 Hege Bjørnør, BJØRNAFJORDEN

20 Hans Christian Knudsen, SOGNDAL

21 Hilde Skorve, VOSS

22 Erik Gullaksen, BERGEN

23 Ann-Kristin Førde, KINN

24 Rahman Akhtar Chaudhry, BERGEN

25 Siv Hamstad Haukelidsæter, ULLENSVANG

26 Odd Jøran Oldervik, VAKSDAL

27 Alice Hestad Vie, ASKVOLL

28 Sindre Andreassen, ØYGARDEN

29 Ingunn Kjersti Frøyen, KINN

30 Jens Julius Revold, BERGEN

31 Runhild Kjeldaas, KVINNHERAD

32 Ole Fosse Fardal, GLOPPEN

33 Ingrid Tjosaas, KVAM

34 Andreas Madsen Berg, BERGEN

35 Eldrid Margrete Skudal, SUNNFJORD

36 André Fresvik Klausen, ALVER

37 Renate Rivedal, BERGEN

38 Nils Magne Blålid, STORD

39 Ida Sekkingstad, AUSTEVOLL

40 Henrik Solvorn Fjeldsbø, HØYANGER

41 Linda Karin Gangstø, BERGEN

42 Einar Gautefall, SUNNFJORD

43 Kjersti Marie Grinde, BERGEN

44 Bjørn Kåre Engeseth, EIDFJORD

45 Trine Hess Elgersma, LUSTER

46 Steinar Sæther, ULLENSVANG

47 Hilde Brotangen Helleland, VIK

48 Aron Kamber Lona Altinpinar, OSTERØY

49 Charlotte Melvær Skjølberg, BREMANGER

50 Geir Madsen, KVAM

51 Vigdis Heimdal Reksnes, STADT

52 Arjo Severin Nistad Kvamme, BERGEN

53 Sølvi Songstad Waage, SOLUND

54 Eirik Lie Reikerås, BERGEN

55 Bente Nilsen, Flora

56 Trond Håvard Bjørnstad, VOSS

57 Eleah Sophie Levensen Fure, BERGEN

58 Linn Jeanette Skarsbø, AURLAND

59 Kristina Våge Ballard, SVEIO

60 Vegar Moe, STORD

61 Silja Juklestad, SUNNFJORD

62 Jarle Brattespe, BERGEN

63 Hild Iren Rivedal, SUNNFJORD

64 Kåre Olav Grønsnes, ULLENSVANG

65 Kaja Meek Olsen, BERGEN

66 Einar Horvei, VOSS

67 Vibeke Johnsen, SOGNDAL

68 Tom Skauge, BERGEN

69 Heidi Grande Røys, KINN

70 Magne Aardal, SUNNFJORD

71 Kjellbjørg Dagny Lunde, STORD

Fyrstekandidatar i kommunane

Alver Torbjørn Taranger

Askvoll Gaute Losnegård

Askøy Rafael Cobo

Aurland Abduljabbar AlAmmouri

Austevoll Ida Sekkingstad

Austrheim Evelyn Monslaup

Bergen Mikkel Grüner

Bjørnafjorden Asle Olsen

Bremanger Norvall Klungresæter

Bømlo Unni Seim

Eidfjord Anett Viveli

Fjaler Joakim Janninge

Gloppen Ole Foss Fardal

Høyanger Tanja Strandheim

Kinn Marie Øverås Jensen

Kvam Geir Madsen

Kvinnherad Hege Lægreid Røssland

Lærdal Jan Olav Fretland

Osterøy Tone Mjelde

Sogndal Vibeke Jonsen

Solund Sølvi Songstad Waage

Stad Håkon Sjåstad

Stord Hilde Hildal Hauglid

Stryn Hans-Petter Galtung

Sunnfjord Åsmund Berthelsen

Sveio Eli Neeraas Vihovde

Ullensvang Inger Marie Himle

Ulvik Harald Johnsen

Vaksdal Kjartan Haugsnes

Vik Bjørg Fritsvold

Voss Arnfinn Gjerdåker

Øygarden Eva Aarskog